Një shtetas i Norvegjisë kapet me 185 mijë krun...

Një shtetas i Norvegjisë kapet me 185 mijë kruna në Aeroportin e Shkupit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 9, 2024, 06:02

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, doganierët i konfiskuan 185 mijë para kruna norvegjeze nga një shtetas i Norvegjisë me origjinë nga Kosova, njoftoi sot nga Drejtoria e Doganave të RMV-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Janë sekuestruar 185 mijë kruna norvegjeze, pasi një udhëtar i cili po largohej nga vendi përmes Aeroportit të Shkupit nuk i ka paraqitur në doganë. Udhëtari, përndryshe shtetas norvegjez nga Kosova, mbante 305 mijë kruna norvegjeze në një çantë të zezë, të cilën doganierët e gjetën gjatë kontrollit me skaner”, thuhet në njoftim.

Sipas ligjit të këmbimit valutor, udhëtarit iu kthyen 120 mijë kruna norvegjeze, ndërsa pjesa tjetër iu konfiskua.

Ndaj tij është paraqitur kallëzim përkatës.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA