Një stuhi goditi Kroacinë, era rrëzoi degë dhe ka borë në male

Autori

Autori

Portali Tetova

April 16, 2024, 03:04

Zjarrfikësit në Zagreb dhe Osijek kanë pasur ndërhyrje të shumta gjatë ditës së sotme për shkak të thyerjes së degëve të erës. Rënia e menjëhershme e temperaturës në Zagorje solli borë dhe në të njëjtën kohë në 15:00 në Shibenik ishte 25 gradë. Në Çerë ka qenë gati 30 gradë, ndërsa sot në Zagorje bie borë, transmeton 24sata.hr.

“Nga ora 7 e mëngjesit deri në orën 12:30 kemi kryer 12 ndërhyrje, dy zjarre, tetë ndërhyrje kryesisht me heqjen e degëve dhe pemëve, një heqje llamarine dhe një kontroll për një makinë në Savë”, tha rreshteri i shërbimit zjarrfikës Sinisa. Jembrich nga Osijeku.

Nga nesër pritet ndryshim i motit edhe në Maqedoni.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA