Uncategorized

Nuk u bë minister, Bilall Kasami tregon pse vendosi të mbetet kryetar i komunës së Tetovës

Autori

Autori

Portali Tetova

July 10, 2024, 09:07

Lideri i Lëvizjes Besa, njëherit edhe kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami, tregoi në Daily Click në TV21 se pse nuk mori ndonjë post në nivekin qendror por vazhdoi si kryetar i komunës së Tetovës, përcjell TV21.

Sipas Kasamit, më e rëndësishme ishte që të vazhdonte si kryetar që siç thotë, ka projkete të cilat nuk janë realizuar dhe duhet përfunduar dëri në fund të mandatit.

“Unë kam mandatin e parë dhe dihet botërisht se shumë projekte të rrafshit komunal janë projekte që kërkojnë më shumë kohë dhe nuk mund të realizohen për dy vite. Ajo që është më rëndësi, kush do që të vijë e nga cila do parti që do të vije pasuesi, sigurisht se do të vijë me premtime të veta, me ofertën e vet, projektet dhe kishte rrezik që e gjithë kjo që e kemi bërë për dy vite të mos vazhdonte me atë dinamikë e cila është e nevojshme për Tetovën prandaj ne e vlerësuam që roli im më i rëndësishëm do të jetë të vazhdojë në krye të komunës së Tetovës se sa të jem pushtetit qendror”, tha Kasami.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
453003502_792990406155910_3380075285291729837_n-800x600-1
Sllupçani po bëhet me stadium të ri, realizon ëndrrën e shumë gjeneratave
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë

DIASPORA