Osmani kritikon Pendarovskin: Nuk arriti të bëjë një mbledhje liderësh të partive politike!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 26, 2024, 09:02

Duke folur për ish presidentët e Maqedonisë dhe rolin e tyre, Bujar Osmani ka pasur kritika ndaj tyre, për shkak se siç shprehet ai, kanë qenë burim krizash. progres ka pasur presidenti aktual, por megjithatë, sipas osmanit, edhe ai ka pasur mangësitë e tij në ushtrimin e rolit të presidentit.

“Presidenti aktual që unë e ndaj vlerësimin, në krahasim me tjerët ka pasur një progres. Nuk arriti të bëjë një mbledhje liderësh të partive politike. Që do të thotë se tek ne, presidenti është burim i polarizimit shtesë, që biles edhe e vështirëson rikuperimin. Deri tani. Ideja është që presidenti të jetë ai ind lidhës. Ajo harmoni që krijohet ndërmjet narrativave të ndryshme”, tha mes tjerash Osmani./tvklan.mk

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA