Osmani për kandidaturën: Kam eksperiencë unike vendore dhe ndërkombëtare!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 26, 2024, 08:02

Bujar Osmani në Klan Debat deklaroi se kandidimi i tij për president nga ana e BDI-së dhe Ali Ahmetit, ka të bëjë me eksperiecën e tij institucionale vendore dhe ndrëkombëtare.

“Pa dashur të flas për veten këtu, realisht kam një eksperiencë të madhe institucionale vendore. Por, çfarë më bën unik në këtë garë është eksperienca ime në skenën ndërkombëtare. Duke qenë se kam udhëhequr organizatën më të madhe të sigurisë në botë, ajo është OSBE me 57 vende participuese, në të cilën janë edhe SHBA dhe Rusia dhe të gjitha vendet e NATO-s dhe BE-së edhe Azia Qendrore edhe Ballkani Perëndimor. E kam kryesuar për një vit duke arritur shpëtimin e organizatës në kushtet më të vështira gjeopolitike”, tha mes tjerash Bujar osmani./tvklan.mk

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA