Pendarovski: Pres fitore në raundin e dytë!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2024, 08:04

Presidenti aktual Stevo Pendarovski njëherit edhe kandidati për President nga rradhët e LSDM-së fushatën presidenciale e nisi me hapjen e shtabit zgjedhor në Shkup. Pendarovski i bindur se do kalojë në raundin e dytë dhe do t`i fitojë zgjedhjet.

Me tubimin qendror në Prilep, mbrëmë filloi karvani zgjedhor i kandidatit për president Stevo Pendarovski.

Ai bëri të ditur se deri në fund të rrethit të parë do të vizitojnë 65 vendbanime, në të gjitha njësitë zgjedhore dhe komunat në Maqedoni.

“Pres që në raundin e parë votat të ndahen në disa parti dhe nuk pres që dikush të ketë shanse të fitojë që në raundin e parë, por pres që të kaloj në rrethin e dytë dhe të shkojë deri në fund. Presim që të kemi takime me mijëra qytetarë dhe t’u prezantojmë se cila është oferta ime për pesë vitet e ardhshme” – tha Stevo Pendarovski.

Për Pendarovskin, këto zgjedhje janë me më së shumë kandidat deri tani në historinë e Maqedonisë, duke rikujtuar se në vitin 1999 ka pasur gjashtë kandidatë për president. /tvklan.mk/

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA