Pendarovski: Pres fitore në raundin e dytë!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 4, 2024, 12:04

Presidenti aktual Stevo Pendarovski njëherit edhe kandidati për President nga rradhët e LSDM-së fushatën presidenciale e nisi me hapjen e shtabit zgjedhor në Shkup. Pendarovski i bindur se do kalojë në raundin e dytë dhe do t`i fitojë zgjedhjet.

Me tubimin qendror në Prilep, sonte fillon karvani zgjedhor i kandidatit për president Stevo Pendarovski.

Ai bëri të ditur se deri në fund të rrethit të parë do të vizitojnë 65 vendbanime, në të gjitha njësitë zgjedhore dhe komunat në Maqedoni.

“Pres që në raundin e parë votat të ndahen në disa parti dhe nuk pres që dikush të ketë shanse të fitojë që në raundin e parë, por pres që të kaloj në rrethin e dytë dhe të shkojë deri në fund. Presim që të kemi takime me mijëra qytetarë dhe t’u prezantojmë se cila është oferta ime për pesë vitet e ardhshme” – tha Stevo Pendarovski.

Për Pendarovskin, këto zgjedhje janë me më së shumë kandidat deri tani në historinë e Maqedonisë, duke rikujtuar se në vitin 1999 ka pasur gjashtë kandidatë për president.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA