Maqedoni

Policia bastis burgun e Idrizovës!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2024, 11:04

DYSHIME PËR VEPRIME TË JASHTËLIGJSHME

Në mëngjes policia ka kryer bastisje në Burgun e Idrizovës, kanë njoftuar nga Prokuroria Publike.

Sipas PTHP-së aksioni është ndërmarrë për shkak të dyshimeve për veprime penalo-juridike dhe për të siguruar prova.

Drejtori i Burgut të Idrizovës, Zoran Jovanovski, për MIA-n ka deklaruar se gjatë bastisjes janë gjetur një sasi e madhe e gjësendeve të jashtëligjshme.

Sipas njoftimeve të mediave pretendohet se policia ka pasur njohuri se në këtë burg po përgatitet përplasje midis dy grupeve rivale.

Bastisje në Burgun e Idrizovës pati edhe në fund të tetorit të vitit të kaluar, ku sic njoftuan nga MPB-ja, ishin konfiskuar 63 celularë, 82 thika si dhe drogë. Gjatë aksionit ishin lënduar të burgosur por edhe policë.

Në këtë aksion, disa të burgosur kishin dëshmuar se kishin pësuar lëndime të rënda pasi ishin rrahur nga policia.

Avokati i Popullit në raportin për ngjarjet në Burgun e Idrizovës kishte konstatuar se policia ka tejkaluar autorizimet gjatë aksionit. /tvklan.mk/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin

DIASPORA