Rehabilitohet aksi rrugor nga Shkupi deri në ka...

Rehabilitohet aksi rrugor nga Shkupi deri në kalimin kufitar Bllacë

January 25, 2024, 02:01

Rruga rajonale që lidh Shkupin me kalimin kufitar Bllacë të Republikës së Kosovës është rehabilituar tërësisht. Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi i cili sot shënoi përfundimin e punimeve të këtij aksi rrugor theksoi se janë rehabilituar 10 km rrugë me vlerë prej 3.8 milion euro.

“Kjo rrugë është arteria kryesore që lidh Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Republikën e Kosovës. Si prioritet kemi ndërtimin e akseve rrugore që lidh vendin tonë me vendet fqinje. Me infrastrukturë të mirë rrugore do të lehtësojmë qarkullimin e qytetarëve dhe mallrave që do të ndikojë në zhvillim ekonomik”, tha drejtori Rustemi.

Ai gjithashtu tha se gjatë vitit të kaluar janë shënuar investime kapitale prej 400 milion euro në infrastrukturën rrugore. Megjithatë, sipas tij, edhe në vitin 2024 do të vazhdohet me dinamikën e njëjtë për ndërtimin e rrugëve të sigurta, moderne dhe stabile.

Drejtori Rustemi u shpreh se së shpejti do të përfundojnë dhe dy kilometrat e para të autostradës Shkup – Bllacë, ndërsa gjatë këtij viti do të fillohet edhe me ndërtimin e fazës së dytë, respektivisht 10 km të mbetura të autostradës.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA