Maqedoni

Rrahje mes dy grupeve të burgosurish, para Burgut mblidhen 30 persona me 10 automjete!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 15, 2024, 04:04

Një rast aspak i zakonshëm qëndron në buletinin e Policisë së Maqedonisë së Veriut, transmeton TV21. Në Burgun e Shtipit ka pasur përleshje fizike mes dy grupeve, e cila më pas ka rezultuar edhe me grumbullim të 30 personave para Burgut. Si pasojë, njëri nga të burgosur ka marrë lëndime dhe ka përfunduar në spital.

“Më datë 14.04.2024 në ora 23.57 në SPB Shtip, Sh.N. nga fshati Batincë e Shkupit ka denoncuar se i është lajmëruar birit të tij, Z.N. i cili ka mbajtur dënim në Burgun e Shtipit dhe i ka thënë se ka informacione se gjatë natës do të sulmohet. Gjithashtu, rreth orës 00:00 në SPB Shtip, nga Burgu i Shtipit është denoncuar se në burg është prishur rendi dhe qetësia publike me përleshje fizike ndërmjet dy grupeve të të burgosurve dhe se kanë njohuri se drejt burgut janë drejtuar më shumë persona si mbështetje e njërit grup. Nëpunësit policorë nga SPB Shtip para burgut kanë takuar 30 persona me 10 automjete dhe gjatë kontrollit të personave dhe veturave, janë gjetur dhe marrë mjet i drurit dhe thikë. Gjatë përleshjes fizike në Burg, lëndime ka marrë një punëtor i cili është dërguar në Spitalin Klinik në Shtip për të marrë ndihmë”, thonë nga MPB.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_9452
Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së

DIASPORA