Rustemi: Ndërtojmë për gjeneratet e ardhshme, n...

Rustemi: Ndërtojmë për gjeneratet e ardhshme, ndërtojmë për të ardhmen e vendit tonë, ndërtojmë për tu lidhur me rajonin, me Europën dhe me botën!

January 24, 2024, 05:01

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi mori pjesë në panel diskutimin me titull “Investime në infrastrukturë dhe kulturë – një investim i përhershëm për gjeneratat e ardhshme”, në kuadër të konferencës “Vit i mundësive europiane”.

Rustemi shprehu kënaqësinë për vitin 2023, i cili ishte vit rekord për investimet kapitale 400 milionë euro, viti rekord nga pagesa e taksës rrugore e të tjera 62 milionë euro. Në rrjedhë është:

➡️Ndërtimi i 160 km autostrada

➡️Ndërtimi i 51 km rrugë eksprese

➡️Rehabilitim i 65 km rrugë rajonale

➡️Përmirësim dhe rehabilitim të pjesëve më të dëmtuara të akseve rrugore në Korridorin 8 dhe në Korridorin 10D

Planet dhe projekcionet e shtetit, Qeverisë dhe të NPRRSH-së janë jashtëzakonisht ambicioze për vitin që sapo ka filluar. Në vitin 2024, është paraparë edhe ndërtimi i 70 kilometrave rrugë shtetërore me vlerë të parashikuar prej 387 milionë euro. Të gjithë ne kemi një mision për të ndërtuar kilometra të reja autostrada, të restaurojmë, të rikonstruojmë dhe ta rehabilitojmë çdo metër të rrjetit rrugor, në çdo vend të shtetit, dhe të mundësojmë kushte për zhvillim më të mirë nacional, rajonal dhe lokal, për qarkullim më të sigurtë në trafik.

Sepse ne ndërtojmë për gjeneratat e ardhshme, ndërtojmë për të ardhmen e vendit tonë, ndërtojmë për tu lidhur me rajonin, me Europën dhe me botën!

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA