Sali: Shëndetësinë e kemi të sëmurë! Në 3 vjet janë ndërruar 4 ministra

Autori

Autori

Portali Tetova

April 8, 2024, 11:04

Bekim Sali nga koalicioni VLEN në Daily Click në TV21 tha sistemi shëndetësor në vendin tonë sëhtë i sëmurë. Ai thekson se dikush duhet të mbart përgjegjësi për ndërprerjen e vazhdueshme të politikave në reformat në shëndetësi. Sali thotë se udhëheqësit politikë po e dëmtojnë shëndetësinë, pasi vetëm për tre vite janë ndërruar 4 ministra.

“Në tre vitet e fundit janë ndërruar 4 ministra të shëndetësisë, mund ta paramendoni se çfarë kontitunuiteti mund të ketë në atë dikaster, duke pasur parasysh që të gjithë ministrat kanë pasur qëllime të mira, unë besoj në qëllimet e mira të çdonjërit që e merr një detyrë publike”, tha Sali.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA