Maqedoni

Saliu: Do të bëhem deputetja e parë me mbulesë në Kuvendin e Maqedonisë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 8, 2024, 03:04

Imerlije Saliu nga Gostivari synon të bëhet deputetja e parë me mbulesë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Ajo renditet e teta në listën kandidatëve për deputetë të koalicionit VLEN, në Njësinë e gjashtë zgjedhore.

Në një intervistë për gazetën LAJM, zonja Saliu, tha se prej vitesh është në shërbim të qytetarëve përmes punëve që bën. Por, në të ardhmen, ajo synon që kontributin e saj për shoqërinë ta jep duke u bërë zëri i qytetarëve në Kuvendin e RMV-së.

“Duke u nisur nga bindjet e mia personale, mendoj se çdo njëri në këtë jetë është me një mision të caktuar dhe varet nga ne se si do ta realizojmë atë mision. Prej kohësh jam pjesë e jetës publike, ose duket qenë edhe në shërbim të qytetarëve, duke qenë edhe pjesë e shoqatave joqeveritare, si ato të vendit, por edhe shoqatave të mërgatës, edhe gjithmonë kam qenë pranë nevojave të qytetarëve dhe jam munduar me aq sa kemi pasur mundësi të plotësojmë atë për çfarë qytetarët tanë kanë mungesë. Kjo ka qenë një arsye që unë tashmë jam pjesë e jetës publike. Pjesë e koalicionit VLEN, nuk kam ardhur rastësisht pasi unë jam pjesë e “Alternativës” që nga fillimet e këtij subjekti politike dhe këtu më lejoni të falënderoj kryetarin Afrim Gashi që pati besim dhe unë ndjehem e vlerësuar që unë të përfaqësohem në zonën e gjashtë me numrin 8. Realisht, me subjektin politik “Alternativa” janë disa pika shumë të përbashkëta, duke u nisur nga unë si njëri dhe “Alternativa” si subjekt politik, pika të përbashkëta ideologjike, siç janë mbrojtja e familjes tradicionale, pastaj edhe shumë vlerave tjera që besoj se janë mëse të nevojshme për këtë shoqëri. Sa i përket kolicionit VLEN poashtu ndjehen e privelegjuar të jem pjesë në listë sepse është hera e parë që kemi një koalicionim pastër shqiptarë dhe që besoj se qytetarët e këtij vendi e kanë pasur më se të nevojshme dhe kjo eufori vërehet gjithandej ku jemi prezent”, tha zonja Saliu. (INA)

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA