728 x 94

Shkupi fiton derbin ndaj Vardarit në Çair

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2024, 04:03

Skuadra e Shkupit ka fituar duelin ndaj Vardarit me rezultat bindës 3:0 në ndeshjen e zhvilluar pasditën e sotme në kaudër të xhiros së 25-të në elitën e futbollit vendor. 45 minutat e para në stadiumin e Çairit u mbyllën me barazim pa gola, ndërsa në fraksionin e dytë bardhekaltërit shënuan të tre golat e fitores, me Dudun që shënoi golin e parë, ndërsa nga njëherë gjetën rrjetat edhe Trapanovski e Groner. Në takimin tjetër të luajtur ditën e sotme në Kavadar, Tikveshi dhe Sileksi nuk shkuan më shumë se një barazim 1:1.

Ndërkohë kjo xhiro do të kompletohet të dielën me 4 ndeshje tjera. Në Strugë do të ketë përplasje mes dy ekipeve shqiptare, me kampionët në fuqi që presin Voska Sportin. Shkëndija në Tetovë do të takohet me Bregallnicën, Gostivari do t’i matë forcat me Makedonija Gjorçe Petrovin, ndërsa Brera gostit Rabotniçkin. /SHENJA/

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA