SPB Tetovë me aksion kontrollues ndaj shoferëve që parkojnë në mënyrë të paligjshme

Autori

Autori

Portali Tetova

April 23, 2024, 09:04

SPB Tetovë informon se dje (22-prill) nga ora 13:00 deri në ora 19:00 në zonën e SPB-Tetovë është kryer aksion i intensifikuar kontrollues ndaj automjeteve dhe drejtuesve me theks të veçantë parkimin e paligjshëm.

Gjatë kontrollit janë zbuluar dhe sanksionuar gjithsej 53 automjete (TE-29 dhe GV-24) të parkuara në mënyrë të paligjshme, nga të cilat 6 automjete (TE) janë marrë nga shërbimi komunal i merimangës.

“Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 3 drejtues automjetesh (TE-2 dhe GV-1) të cilët kanë vozitur pa dhënë provimin për patent shofer, si dhe 2 lloje të tjera kundërvajtjesh në trafik (TE)”.

“SPB Tetovë apelon pjesëmarrësit në komunikacion që t’i respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit, t’i parkojnë automjetet e tyre vetëm në vendet e parapara për parkim dhe me këtë të kontribuojnë më drejtpërdrejt në qarkullimin normal dhe të rrjedhshëm, për sigurinë e tyre dhe të pjesëmarrësve të tjerë në trafik”, thonë nga SPB Tetovë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA