Taravari i bindur se do të hyjë në rrethin e dytë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 9, 2024, 07:03

Unë pres që të hyjë në rrethin e dytë, ndërsa kush tjetër do të jetë me mua, këtë nuk e di. Në këtë mënyrë Arben Taravari, kandidat për president i koalicionit VLEN, përkatësisht kandidat i opozitës së bashkuar shqiptare, u përgjigj në pyetjen se çfarë pret nga zgjedhjet presidenciale. Bashkëbiseduesi i tij në emisionin e njëjtë ishte edhe kandidati tjetër për president, Maksim Dimitrievski. Taravari i dëshiroi fat dhe tha se do të dëshironte që në rrethin e dytë të përballet pikërisht me të, por thotë se anketat tregojnë se Siljanovska Davkova udhëheq.

“Do të shohim, nuk e di. Sipas anketave, shihet se zonja Siljanovska po udhëheq, por përsëri nuk dihet, fushata është fushatë.
D.m.th. ju nuk besoni se Dimitrievski do të hyjë në rrethin e dytë?!
Unë do të dëshiroja që Dimitrievski të hyjë në rrethin e dytë”, tha Arben Taravari, kandidat për president.

Por edhe Maksim Dimitrievski, si kandidat i partisë së sapoformuar ZNAM është i bindur se do të hyjë në rrethin e dytë dhe shpreson në fitore, për të përmirësuar, siç thotë, të gjithë gabimet dhe parregullsitë. Porositi se presidenti i deritanishëm Pendarovski nuk ka bërë asgjë serioze, përveç se nuk e ka nënshkruar dekretin për ndryshimet e Ligjit për lojërat e fatit, që e sforconte BDI-ja në Kuvend.

“Gjëja e vetme që u mundua të tregojë se dëshiron të bëjë diçka presidenti ynë është me këtë ligj dhe seriozisht është qortuar nga ana e BDI-së. Këtë opinioni e ka shumë të qartë. Përndryshe të vepronte paraprakisht Pendarovski ashtu siç duhet dhe në pjesën e Kodit Penal dhe në pjesën e Propozimit Francez, ai sot do e kishte mbështetjen time, siç e ka pasur më herët, e jo më tani të ketë përball një kandidat tjetër serioz”, u shpreh Maksim Dimitrievski, kandidat për president.

Partitë e Taravarit dhe Dimitrievskit do të marrin pjesë edhe në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 8 maj së bashku me rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Me shumë gjasa numri i votave të marra në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale do u jep pasqyrë më të qartë rreth asaj se sa mandatë deputetësh do të marrin, Taravari në koalicion me VLEN, ndërsa Dimitrievski me partinë e tij ZNAM.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero

DIASPORA