Taravari: Kemi 5 – 6 vende të sigurta, nëse VLEN fiton 15 deputetë!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 03:04

Kuvendi i Aleancës për Shqiptarët, krahu i Arben Taravarit, ka mbajtur sot në Tetovë kuvendin qendror ku solli vendim për kandidatët për deputetë që do të jenë në listat e Koalicionit VLEN. Ai tha se kanë pesë ose gjashtë vende të sigurta, nëse numri i deputëve të VLENIT do të jetë 15, njofton SHENJA.

Taravari ka thënë se megjithatë nuk do të spekulojë se sa do të jetë numri i deputetëve, duke ironizuar Artan Grubin e BDI-së i cili proklamon mbi 20 deputetë që do të fitohen nga Fronti Evropian. Taravari deklaroi se shpreson që deputetët nga partia e tij që do të zgjidhen do të jenë përfaqësues të mirë të popullit. Taravari ka bërë të ditur se në zonën numër 6, numri dy do të jetë kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Bekim Qoku.

“Në zonën zgjedhore numër 6 e ka pozicionin numër 3 e cila do të jetë zonjë pre Tetove. Besoj se brenda 1 orë ose 2 do ta tregoj edhe emrin. Mua më duhet edhe një konsultim me dy candidate të cilat janë të mundshëm. Pozicioni numër katër në zonën zgjedhor numër 6 do të jetë Halil Snopçe dhe në pozicionin numër 7 në zonën zgjedhore numër 7 do të jetë Sadik Sulejmani prej Komunës së Bogovinës”, u shpreh Taravari./SHENJA/

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA