Taravari: Kisha dashur përballë ta kem Ali Ahmetin në garën politike për president

Autori

Autori

Portali Tetova

February 16, 2024, 05:02

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari kërkon që kandidati i BDI-së për president të jetë Ali Ahmeti.

“ Unë kisha dashur realisht që përballë ta kem z.Ali Ahmetin në këtë garë politike”, ka thënë Taravari në emisionin “Politica” i cili transmetohet sonte në televizionin Globi në ora 20:00.

Taravari në këtë intervistë të parë pas shpalljes së kandidaturës për president sqaron se vendimin e ka marrë në konsulta me shumë miq dhe palë, mesin e tyre edhe me kryeministrin e Kosovës dhe të Shqipërisë, Albin Kurti dhe Edi Rama.

Nuk kam qenë i kapur nga askush për daljen në zgjedhje parlamentare me opozitën e bashkuar shqiptare, thotë Taravari duke iu përgjigjur kështu akuzave të bashkëpartikaut të tij, Ziadin Sela.

Në intervistë ai flet edhe për sfida të tjera në politikë, ndërsa veprimet e tija siç ai thekson, janë ideologjike për ta sjellur ndryshimin te shqiptarët në Maqedoninë e Veriut dhe aspak për karrierë personale politike.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA