“Të bëhet një Shqipëri”! Kasami nga Stambolli kërkon bashkimin e gjithë shqiptarëve

Autori

Autori

Portali Tetova

March 11, 2024, 10:03

Kryetari i komunës së Tetovës, njëherësh edhe drejtues i Lëvizjes BESA, ka marrë pjesë në manifestimin “Epopeja e UÇK-së”, që u organizuar nga shqiptarët e Stambollit për të kujtuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe familjen e tij, të cilët u sakrifikuan për lirinë e Kosovës.

Në këtë manifestim, ku morën pjesë edhe ministri i brendshëm i Kosovës Xhelal Sveçla dhe Lulzim Jashari djali i komandantit legjendar Adem Jasharit, Kasami tha se të gjithë shqiptarët duhet të bashkohen me Shqipërinë.

“Kosova nuk ka kuptim në vetëvete nëse nuk është qëllimi final që të jetë një Shqipëri dhe bashkë me Shqipërinë të behemi tok të gjithë bashkë. Prandaj themeli i famijes Jashari, njëherit është themel i mbarë shqiptarisë, por edhe themel për dinjitetin njerëzor në gjithë globin dhe shembull për gjithë botën se si luftohet për liri, për drejtësi dhe si luftohet për dinjitetin njerëzor”, shpreh Kasami në fjalimin e tij të mbajtur para shqiptarëve në Stamboll.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA