Tetova do të protestojë për shkak të vra’sjes brut’ale të një qeni

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2024, 09:03

Sot në orën 11:00 në bulevardin “Bllagoja Toska” në Tetovë do të mbahet protestë paqësore për shkak të vrasjes brutale të një qeni, duke e detyruar të hidhet nga kati i shtatë i një pallati.

Banorët e shqetësuar të këtij qyteti kërkojnë që mizoria e ushtruar mbi atë shpirt fatkeq të pastrehë të dënohet me dënimin më të rëndë me burg.

“Vetëm në Maqedoni mund të mbetet pa u ndëshkuar dhuna ekstreme ndaj një kafshe të pastrehë, e cila tronditi thellë mijëra qytetarë, dëshmitarë okularë dhe i shkaktoi vuajtje të tmerrshme dhe vdekje të dhimbshme një kafshe fatkeqe. Ke vrarë një qen paqësor të pastrehë, ke vrarë mikun më të mirë të njeriut. Vetëm në Maqedoni mund të flihet i qetë dhe institucionet nuk bëjnë asgjë! Ajo që ndodhi në qytetin tonë është një mizori e pafalshme ndaj një gjallese të pafajshme nga investitor i një objekti në ndërtim”, thonë organizatorët e protestës.

Ata kërkojnë dënim të menjëhershëm dhe më të rreptë për të gjithë ata që janë përfshirë, të cilët kanë shkelur më rëndë dhjetëra ligje, para së gjithash ligjin penal dhe me vuajtjen dhe vrasjen e këtij qeni të pastrehë kanë rrezikuar jetën e çdo kalimtari.

Nëse MPB-ja, AUV-ja, Prokuroria nuk veprojnë menjëherë, do të sigurohemi që e gjithë bota të shohë se si përfundojnë kafshët në Tetovë dhe Maqedoni, thuhet në deklaratën për protestën.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA