Tetovari porositi mallin 21 mijë euro në Gjermani, por doli se kompania ishte mashtruese

Autori

Autori

Portali Tetova

April 24, 2024, 12:04

Një banor i Tetovës ka mbetur pa 21 mijë euro dhe pa mall pasi ka bërë porosi online në Gjermani, nga një kompani që doli mashtruese.


SPB Tetovë njoftoi se qytetari ka raportuar për mashtrim nga një kompanie të huaj për blerje malli dhe ka zbuluar se është mashtruar. Ai këto informacione i ka marrë nga Shërbimet gjermane të sigurisë, përcjell INA.

Sipas policisë, bëhet fjalë për një 29 vjeçar me inicialet B.F nga Tetova, pronar i një kompanie.

Aai ka porositur mallra online për nevojat e kompanisë së tij, për të cilat në disa raste ka paguar rreth 21 mijë euro përmes transaksioneve bankare, por më 17 prill 2024, kompania e transportit e ka njoftuar se porosia është bllokuar në Gjermani.

Siç raportohet, B.F. ka kontaktuar me shërbimin kompetent në Gjermani, nga ku i është thënë se malli i tillë nuk është i regjistruar tek ata, pas çka ka kuptuar se është mashtruar, njofton SPB Tetovë.(INA)

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA