Tetovës i shtohet edhe një hafize

Autori

Autori

Portali Tetova

February 26, 2024, 08:02

Dje xhemati i Myftinisë së Tetovës, gjegjësisht xhemati i Xhamisë Qendrore Reçicë e Madhe, pati fatin që të përjetoj gëzimin e manifestimit të duasë së hifzit të hafizes së re, Amra Resul Ibishi.Hafizja është e lindur më, 12.07.2007, hifzin e ka filluar më 05.06.2021, ndërsa e ka përfunduar më 31.01.2024, te hoxha i nderuar Hfz. Zulqufli ef. Asllani, mualim në Xhaminë e Pashës.Hafizja e re provimin e hifzit e mbrojti para komisionit profesional të Myftinisë së Tetovës, i përbërë nga:Abdurahim ef. Murati – kryetar, Hafëz. Shafi ef. Ajdini – anëtar,3) Hafëz Havzi ef. Ramadani – anëtar.Në këtë manifestim morën pjesë Myftiu i Tetovës, Qani ef. Nesimi me kolegët e tij, ish Myftiu i Tetovës, Alifekri ef. Esati, ish Kryeimami, Ejup ef. Selmani, imami i xhamisë, Taxhedin ef. Iljazi, hoxhallarët e Tetovës me rrethinë, si dhe një numër i madh i xhematit.

Fjalën e rastit e mbajti Myftiu i Tetovësi cili foli për vlerën e hifzit, ai i falënderoi të gjithë të pranishmit për pjesëmarrjen në këtë manifestim, , ndërsa hafizes së re si dhe familjes së saj, i shprehu urime për hifzin e bërë, duke i dëshiruar shëndet, lumturi dhe suksese në jetë. Deklarata Ky manifestim përfundoi me duanë e bërë nga ish Myftiu, Alifekri ef. Esati.

Pas duasë, Myftiu i Tetovës hafizes i dhuroi plaket dhe një Kur’an në shenjë mirënjohjeje për hifzin e kryer, ndërsa në namazin e drekës priu, Myftiu i Tetovës. TV KOHA

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA