Tre porositë e Bujar Osmanit nga Kumanova

Autori

Autori

Portali Tetova

April 8, 2024, 08:04

Në hapjen e Shtabit të Frontit Europian në Kumanovë, kandidati për president Bujar Osmani ka theksuar tre porosi kryesore.

“Kam thënë se këto zgjedhje nuk janë zgjedhje mes partive politike dhe kandidatëve, por është betejë mes dy vizioneve, vizionit të integrimit dhe izolimit. Fronti Europian është risia më e madhe e këtyre zgjedhjeve, rëndësinë e së cilës do ta kuptojmë në të ardhmen.

Është projekt afatgjatë që planifikohet të funksionon për zgjedhjet lokale, për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për shumë e shumë projekte e misione. Porosia e dytë, është se Fronti Europian është më e mira që i ka ndodhur këtij shteti pas Marrëveshjes së Ohrit.

Dhe porosia e tretë, është se këto zgjedhje do të vendosen me 24 prill. 8 maji do të jetë vetëm korrja e fitores, do të jetë festa e fitores dhe e suksesit, por zgjedhjet do të përcaktohen me 24 prill”, tha Osmani.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA