Maqedoni

U miratuan kërkesat për apanazh të Mariçiqit, Shaqirit dhe Bajramit

Autori

Autori

Portali Tetova

July 5, 2024, 09:07

Komisioni Parlamentar për Zgjedhje dhe Emërime sot, në kuadër të seancës së tretë, me 10 vota “pro” dhe një “kundër” mbështeti kërkesat e Bojan Mariçiqit, Jeton Shaqirit dhe Naim Bajramit për të marrë apanazh pas ndërprerjes së marrëdhënies së punës.

Fatmir Besimi, Krenar Lloga dhe Kreshnik Bekteshi ende nuk kanë marrë një vendim nëse do të kërkojnë apanazh.

Ish-ministrat, Artan Grubi dhe Bujar Osmani nga BDI po kthehen në vendet e tyre të mëparshme. Grubi do të ligjërojë gazetarinë në Universitetin e Tetovës, ndërsa Osmani i rikthehet mjekësisë.

Asnjë nga anëtarët e Komisionit nuk kërkoi të merrte fjalën, prandaj pika u hodh menjëherë në votim dhe u miratua.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
08-46-07-bebe-noga-960x640-1-750x430
Ndërron jetë një foshnje katërmuajshe në Bogdanci
453003502_792990406155910_3380075285291729837_n-800x600-1
Sllupçani po bëhet me stadium të ri, realizon ëndrrën e shumë gjeneratave
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje

DIASPORA