“Zëri i popullit, zëri i Zotit”/ Taravari: Shqiptarët prej vitit 2011 kanë votuar për ndryshim

Autori

Autori

Portali Tetova

March 25, 2024, 03:03

Kandidati për president nga radhët e VLEN, Arben Taravari tha se votuesi shqiptar që nga viti 2011 ka votuar për ndryshim, por që problemi kanë qenë politikanët që nuk kanë arritur gjuhë të përbashkët, përcjell TV21. Taravari thotë se është i bindur që tani do të vijë ndryshimi, pasi opozita shqiptare është bashkuar.

“Vox Populi, Vox Dei, zëri i popullit, zëri i Zotit, dy zërat apo dy fjalët të cilët i kemi marrë prej popullit ishte bashkohuni dhe fjala e dytë që e morëm prej popullit është ndryshoni, sepse populli apo shqiptarët e kanë bërë të veten vazhdimisht prej 2011 votojnë për ndryshim, por gabimi ishte te politikanët edhe 2016 edhe 2020, gabimi ishte te politikanët që nuk mundeshin ta gjejnë gjuhën e përbashkët për t’u bashkuar”, tha Taravari.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA