20 muaj dhe 13 mijë euro për pronarin e “Besa Trans”, reagojnë familjarë të viktimave

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2024, 03:03

Një vit e tetë muaj burg për pronarin e “Besa Trans” si dhe gjobë në të holla në vlerë prej 800 mijë denarëve apo 13 mijë eurove, por edhe ndalesë katërvjeçare për kryerjen e transportit ndërkombëtar, është epilogu nga gjykimi për aksidentin tragjik në Bullgari, që u gjykua në bazë të veprës penale “falsifikim i dokumenteve”.

Nga aksidenti dhe djegia e autobusit të Besa Trans në Bullgari, gjithsej jetën e humbën 45 persona, mes të cilëve 12 fëmijë, ndërsa 7 mbijetuan me lëndime, përcjell INA.

Por lidhur me këtë vendim kanë reaguar të afërm të viktimave që humbën jetën në këtë tragjedi.

Ja reagimi i shpërndarë përmes rrjeteve sociale:

Maqedonia e Veriut edhe njëherë dëshmoi se është shtet që mbron krimin. Në vitin 2021, mbarë opinioni shqiptar dhe ai botëror u trondit nga tragjedia që ndodhi në Bullgari kur në rrethana akoma të pasqaruara, autobusi i Agjencisë “Besa trans” u dogj, me ç’rast humbën jetën 45 pasagjerë, kurse 7 të tjerë mbetën me invaliditet të përjetshëm.

Dhe, në vend që të veprojë shteti juridik, fatkeqësisht, edhe në këtë rast, në plan të parë doli fuqia e shtetit të krimit. Pronari i agjencisë në fjalë, u shpërblye me një dënim simbolik -me vetëm 20 muaj “burg” dhe me 800 mijë denarë dëmshpërblim.
Ky sistem i kalbur juridik mbron një individ të korruptuar i cili e ka korruptuar edhe krejt Shtetin.

Çfarë duhet shtuar pas kësaj, mbron një individ, autobusi i djegur i të cilit ka lëvizur pa licencë ndërkombëtar.
Ky dënim është skandaloz dhe i turpshëm dhe një goditje e rëndë për të gjitha familjet, kjo është edhe një dëshmi se ky shtet nuk e lufton, por e mbron dhe e shpërblen krimin!!!

Ne si familjarë nuk do të rrimë duarkryq, drejtësinë do e kërkojmë deri në Gjyqin e fundit Ndërkombëtar dhe fajtorët do e marin dënimin e merituar!!!

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit

DIASPORA