Uncategorized

24 prilli dhe 8 maji – ditë jo pune për të gjithë qytetarët

April 9, 2024, 05:04

Ditët kur do të votohet për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale, 24 prill dhe 8 maj, do të jenë ditë jo pune për të gjithë qytetarët, njoftoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Duke marrë parasysh Vendimin për shpalljen e zgjedhjeve për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut (“Gazeta Zyrtare e RMV” nr. 37/24), si dhe Vendimin për shpalljen e zgjedhjeve për deputetë në Kuvendin e Republikës së Veriut Maqedonisë (“Gazeta zyrtare e RMV” nr. 37/24), Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se pas vendimit të seancës së 14-të të Qeverisë – 24 prill 2024 (e mërkurë) dhe 8 maj 2024 (e mërkurë) janë shpallur ditë jo pune për të gjithë qytetarët.

Si ministri i rekomandojmë të gjitha institucioneve dhe punëdhënësve nga sektori privat në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut që në ditët jopune t’i zbatojnë konkluzionet e Qeverisë në mënyrë që çdo qytetar të mund të ushtrojë të drejtën e votës në njësinë zgjedhore ku janë regjistruar, thuhet në komunikatë.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA