“61 deputetë”/ Osmani ia kujton Siljanovskës nenin 137 të Kodit Penal

Autori

Autori

Portali Tetova

April 13, 2024, 11:04

“61 deputetë”/ Osmani ia kujton Siljanovskës nenin 137 të Kodit Penal

Publikuar 13:15 13 Prill, 2024

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, kandidates së VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovskës ia ka kujtuar nenin 137 të Kodit Penal.

Postimi i plotë në facebook:

Një përkujtim për Znj. Gordana Siljanovska-Davkova dhe VMRO-DPMNE-në lidhur me nenin 137 të Kodit Penal.

Kërkesa për 61 deputetë për të përjashtuar shqiptarët, turqit, boshnjakët, romët dhe komunitetet e tjera nga vendimmarrja është një kërkesë shoviniste dhe etnocentrike kundër parimeve themelore të bashkëjetesës dhe karakterit multietnik të këtij vendi, prandaj kërkoj në emër të të gjitha komuniteteve dhe qytetarëve që të ndalet gjuha e përjashtimit dhe urrejtjes si dhe retorika që çon drejt izolimit dhe tensioneve.

Qytetarët janë të lodhur nga patriotizmi i rremë që i detyron të marrin pasaportat bullgare dhe të largohen nga vendi.
Anëtarësimi në Bashkimin Europian për 5 vjet, bashkëjetesa, marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë dhe standardi i jetesës europiane është ajo çfarë presin qytetarët nga ne dhe unë zotohem për secilin prej tyre se do të investoj të gjithë përvojën time, njohuritë dhe kontaktet e mia në mbarë botën për t’i arritur këto qëllime.

Kujtojmë se, VMRO-DPMNE në këto zgjedhje kërkon 61 deputetë me qëllim që të mos varet nga partitë politike shqiptare për të formuar Qeveri.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA