Azizi shpalos sondazhin: Ja sa deputetë do t’i marrë VLEN

Autori

Autori

Portali Tetova

February 29, 2024, 04:02

Në rrjetin social facebook, Adnan Azizi ka shkruar se sa mandate deputetësh pritet të fitoj VLEN në zgjedhjet parlamentare.

Ja postimi i plotë:

“Fillimi i fundit të BDI-së!

Që BDI ka humbur, kjo shihet nga aeroplani. Partia e Ali Ahmetit e kontrolluar nga Artan Grubi, del fituese në anketa vetëm te ato që i bën vet Grubi. Por në anketat e tjera, si në vend ashtu edhe jasht vendit, VLEN fiton 2 me 1 ndaj BDI-së.

Ja si janë rezultatet nga një anketë online e RTV DUKAGJINI, ku kanë votuar mbi 7 mijë votues.

63% – VLEN

37% – BDI

Përkthyer në numër mandatesh

19 VLEN

10 BDI

P.S.

Ky është realiteti. Dhe BDI e din shum mirë. E sondazhet që i kurdis Artan Grubi, nuk i bën që të fitojë, por të paktën mos i humb edhe ata pak aktivistë që i kanë mbetur e që i mban me para ose me shantazhe.

Gajret burra e mos u dorëzoni se mirë jemi?” – shkruan Azizi. /tetova1/

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero

DIASPORA