Maqedoni

A do të jetë ministër i brendshëm? Mexhiti nuk e mohon

Autori

Autori

Portali Tetova

May 1, 2024, 11:05

Në pyetjen vallë Izet Mexhiti do të jetë ministër i Punëve të Brendshme në qeverinë e ardhshme, dhe se a kanë filluar të ndahen resorët, Mexhiti u përgjigj se “do të flasim ditëve në vijim”, shkruan TV21. Kryetari i LD-së një gjë të tillë nuk e mohoi, ndërsa se ai do të jetë i pari i policisë ka publikuar ditë më parë portali “Nacionale” në Kosovë.

Jozyrtarisht përflitet se tashmë në këtë drejtim po punohet me grupet punuese. TV21 dje pyeti edhe liderin e BDI-së Ali Ahmetin, por ai u përgjigj me ironi duke thënë se se do të ndihej shumë i sigurt me Mexhitin ministër të Brendshëm.

TV21: Z.Mexhiti dje gjatë ditës ishte një lajm që qarkullonte, se tashmë ka filluar ndarja e resorëve mes jush dhe VMRO-DPMNE-së, madje flitej edhe për ju se do të jeni ministër i Brendshëm, sa ka të vërtet këtu?

“Do të flasim ditëve në vijim”, tha Mexhiti./tv21.tv

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje

DIASPORA