728 x 94

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

Autori

Autori

Portali Tetova

February 26, 2024, 02:02

Zëdhënësi i BDI-së, Arbër Ademi thotë se kanë arritur të mbledhin mbi 9.000 nënshkrime për kandidaturën e Bujar Osmanit për president, përcjell TV21.

Ademi tha se Osmani është para kandidatëve tjerë në mbledhjen e nënshkrimeve.

“Se ka mbështetje të madhe po flasin edhe numrat. Është i pari i ranguar në listën e të gjithë atyre që kanë shprehur pretendime për të qenë kandidatë për president. Pas tij janë kandidatë të tjerë si Dimitrievski, Vankovska, Jakimovski, por megjithatë Bujar Osmani është larg me një diferencë të madhe sipas asaj dinamike që e ka përcaktuar shtabi edhe sot po grumbullohen nënshkrime, mbi 9.000 ka arritur, afër 10.000”, tha Ademi.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA