Maqedoni

Ademi: Presim fitore historike, me diferencë të madhe (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

April 24, 2024, 06:04

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi nga selia e partisë në Reҫicë ka dhënë informacionet lidhur me rezultatet nga rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale.

Ademi ka thënë se e mira e kësaj është se procesi ishte e mirë dhe e qetë. Sipas Ademit është sukses i të gjitha partive dhe pjesmarsit në garë.

“Presim fitore të thellë për kandidatin tonë. Fitore historike, me diferencë të madhe. Ajo që e kemi punuar gjatë gjithë fushatës, u tregua sot, presim fitore historike po e them prap. Kishim ditë të qetë në të cilën qytetarët e treguan vullnetin e tyre politik. Kjo nuk ishte vetëm sot, sepse në atë frymë ishte edhe fushata zgjedhore. Treguam pjekuri politike, sic i takon një shteti anëtare e NATO-s dhe që është në bisedime me BE-në. Falënderojmë qytetarët që votuan Bujar Osmanin. Dëshiroj që ta dini se vullneti juaj është regjistruar dhe do të jetë pjesë e politikave të ardhëshme të RMV-së. Është thelb i demokracisë. Sot, qytetarët folën. Dua të falënderoj vullnetarët dhe aktivistët nga shtabet vendore dhe qëndrorë I “Frotnit Evropian”, ishte fushatë evropiane dhe aktive.Kishim fushatë cilësore dhe të suksesshme. Falënderoj partnerët e “Frontit”, edhe njëherë, urime për të gjithë”, deklaroi Ademi.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA