Maqedoni

Adnan Azizi i VLEN: Stacioni i policisë në Tetovë është Shtab i BDI-së

Autori

Autori

Portali Tetova

April 22, 2024, 01:04

Sekretari organizativ i Lëvizjes BESA dhe kanidat për deputet i VLEN, Adnan Azizi, ka deklaruar se në munges të aktivistëve partiak në Tetovë, BDI po përdor policinë për të kërcënuar qytetarët dhe rininë e VLEN-it që të votojnë për “Frontin Europian”.

“Unë në emër të koalicionit VLEN dhe si sekretar organizativ i Lëvizjes BESA, këtë stacion të policisë e shpallim si shtab të BDI-së. Pasiqë Shefik Bajrami u emërua kryeshef në mënyrë jo ligjore, pasi me ndryshimin e Qeverisë, pra me Qeverinë Teknike që është Qeveri për t’i organizuar zgjedhjet, në mënyrë joligjore Shefiku emërohet kryeshef i SPB-Tetovë. Ministri i Punëve të Brendshme kishte emëruar 15 kryeshefa për t’i ndërruar, 14 u pranuar, vetëm Shefiku nuk u ndërrua në mënyrë joligjore, po e përsëris në mëlnyrë joligjore. Për mos ndrrimin e Shefik Bajramit, janë edhe bisedat nga shërbimet juridike që kanë thënë se kjo është në mënyrë joligjore dhe si e tillë është e papranueshme ligjërisht. Kurse kryeministri teknik ka thënë se unë jam ligji këtu dhe në bazë të burimeve që i posedojmë ne, BDI i ka të thënan në bazë të të gjitha anketave që i ka bë se në Zonën Zgjedhore 6 do të humbë me humbje të thellë dhe i ka thirrë të gjithë kuadrot që i ka në polici, duke iu thënë se kush është i gatshëm të marrë përgjegjësi, me shërbimet, me policinë, me inspektorët ta bëjë ndryshimin në Zonën 6, askush nuk ka pranuar”, ka deklaruar Adnan Azizi nga Vlen. Sipas Azizit, në munges të strukturave në zonën e gjashtë zgjedhore, BDI po keqpërdor policinë.

“Në zonën 6 nuk ka BDI, por strukturën e BDI e zëvendëson struktura e policisë, shërbimet dhe inspetoriatet e ndryshme që e fillojnë presionin shantazhin dhunimin e qytetarëve nga punonjësit e policisë, duke u thënë: “Do jesh me ne apo do të ta ndryshojmë vendin e punës, do jesh em ne apo do të largojmë nga vendi i punës. Pastaj vazhdon në çdo biznes privat, që i detyrojnë njerëzirt që të shkojnë në ç’do tubim privat të BDI-së ose gjithë të punësuarit në administratën shtetërore i kërcënojnë duke iu thënë se nëse nuk vini në tubimin e BDI-së do të ju largojmë nga puna. Dhe kjo është ajo mënyra staliniste, mënyra komuniste, që vepron ‘Fronti Evropian’, po sikur Putini në Rusi dhe Vuçiqi në Serbi, njëjtë edhe Ali Ahmeti në Maqedoni. Andaj apeli im do të ishte që të mos bëni ftesa, ne këtë kryeshef të zyrës së BDI-së, jo të policisë e shpallim të paqenë dhe nuk e njohim si të tillë, plasi që është vetëm një militant i BDI-së”, ka theksuar sekretari organizativ i Lëvizjes BESA.

Azizi ka shpalosur edhe fotografi ku siç thotë, janë të kryeshefit të SPB-së në Tetovë, i cili duket nëpër tubime dhe aktivitete të BDI-së.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA