Ahmeti gjatë nënshkrimit për kandidaturën e Osmanit për president: T’i themi ndal Rusisë “PO” Evropës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 02:02

Ali Ahmeti gjatë nënshkrimit për kandidaturën e Bujar Osmanit për president të vendit ka thënë se qytetarëve po u jepet mundësia që me këto zgjedhje përcaktuese për ardhmërinë, të thuhet ndal Rusisë dhe Po Europës, njofton Klan M.

”Do të doja të falenderoj gjithë aktivin e Bashkimit Demokratik për Integrim, kryetaren e degës, shefin e shtabit të BDI-së për këto zgjedhje tepër të rëndësishme për historinë e vendit tonë, sot nën organizimin tanimë të shefit të shtabit, fillon një rrugëtim tepër i rëndësishëm për nominimin e Bujar Osmanit kandidat për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ështzë një mobilizim shumë i fortë me çka dëshmon përcaktimin e të gjithë BDI-së për të dalë zot misionit për të çuar proceset përpara, procese që sjellin stabilizim, që sjellin orientim se vendi ynë duhet të ecë përpara drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian, drejt guximit për të përmbyllur çështje të rëndësishme që momentalisht na paraqiten si pengesë për hapjen e horizonteve të reja, por forcat tona mobilizuese por edhe gjithë forcat progresive në vend, u jepet mundësia që me këto zgjedhje përcaktuese për ardhmërinë, të thuhet ndal Rusisë dhe Po Europës dhe kjo mundësi duhet të demonstrohet ky vullne në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të 8 majit. Unë jam shumë optimist që me kuadrot, me njërzit, burra e gra, do të dëshmojmë këtë vullnet të fuqishëm të materializuar edhe në votë për të drejtuar proceset me sukses” – tha Ali Ahmeti.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA