Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”

Autori

Autori

Portali Tetova

April 22, 2024, 04:04

Ali Ahmeti, lider i BDI-së nga studioja e ClickPlus në TV21 ka sqaruar deklaratën e tij kundër liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski të thënë mbrëmë në tubimin në sheshin “Maqedonia”.

Ahmeti e akuzon Mickoskin se është çuar kundër shqiptarëve dhe se kjo shihet hapur.

“Ata janë çuar kundër shqiptarëve. Hapur po shihet kjo punë. Katundi që duket nuk do kallauz. Ai nuk u desh të nisë këtë betejë, sepse nuk i del me mua. Unë nuk e kam provokuar, por ia kam thënë një të vërtetë. Ai as edhe një ditë nuk e ka udhëhequr shtetin. Ai që 7 vjet është në opozitë. Ai nuk di si drejtohet shteti”, tha Ahmeti.

Thotë se Mickoski gaboi kur doli në tubimin e partisë së tij dhe bëri thirrje që mos të votohet asnjë deputetë i Frontit Europian.

“Ai me kujdes duhet t’i dëgjojë deklaratat e mia, sepse unë nuk e provokoj, nuk dua që ta hidhëroj, por le ti mbajë vathët për në vesh sepse vërtetë është i ri. Nuk ka bërë mirë që ka dalë me një miting, me partinë e tij dhe ka kërkuar që asnjë votë mos jepet për kandidatë për deputetë të Frontit Europian.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA