Aksident i rëndë në aksin Tetovë- Jazhincë, dy persona me lëndime serioze

Autori

Autori

Portali Tetova

February 22, 2024, 03:02

Dje (21-shkurt) në ora 19:40 në SPB-Tetovë është raportuar se në udhëkryqin e rrugës rajonale Tetovë-Jazhincë me rrugën regjionale Leshkë- Siriçinë të Tetovës, ka ndodhë një aksident trafiku ku ishin përfshirë dy vetura me shenja regjistrimi të Tetovës: vetura“folksfagen golf” të cilën e ka drejtuar 30-vjeçarja B.H. nga Orasha e Tetovës dhe vetura “golfi” që drejtohej nga 62-vjeçari T.S. nga Nerashti i Tetovës.

Në aksident, voozitësja B.H. dhe pasagjerja nga i njëjti automjet N.H.(58) kanë pësuar lëndime të rënda trupore të konstatuara në Spitalin Klinik të Tetovës, ku u transferuan për të ofruar ndihmë mjekësore, ndërsa shoferi i dytë dhe dy persona të tjerë (të mitur) kanë përfunduar me lëndime trupore.

Në vendin e aksidentit, inspektimin e ka kryer një ekip nga SPB-Tetovë.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA