Maqedoni

Aksidenti i autobusit në Itali/ Asnjëri nga të lënduarit nuk është në rrezik për jetën!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2024, 01:04

Asnjëri nga të lënduarit e aksidentit në Itali të autobusit nga Maqedonia e Veriut, nuk është në rrezik për jetën, njoftojnë mediat italiane.

300×250
Ndryshe, një autobus i një agjencie turistike të vendit ka pësuar një aksident trafiku ku shoferi kishte humbur jetën.

Ministria e Jashtme njoftoi se aksidenti ka ndodhur në autostradën midis qyteteve Askoli Piçeno dhe Ankona.

“Në aksidentin e trafikut në vendngjarje ka ndërruar jetë shoferi R.I shtetas i RMV-së, kurse lëndime të lehta kanë marrë 12 udhëtarë poashtu shtetas të RMV-së” – thonë nga MPJ.

Prej të lënduarve vetëm njëri është transportuar me helikopter në spitalin rajonal Torete di Ankona, kurse një tjetër në qendrën e traumës, kurse pjesa më e madhe janë trajtuar në San Benedeto, Trento dhe Muri di Fermo.

Sipas njoftimeve të mediave italia, aksidenti ka ndodh të enjten, në tunel, kur janë përplasur autobusi me shtetas të RMV-së dhe dy kamionë. Njëri kamion transportonte substance alokoolike dhe është djegur.

Nga MPJ-ja kanë thënë se përmes Ambasadës në Romë, janë në komunikim të vazhdueshëm me institucionet italiane, të cilët punojnë për zbardhjen e plotë të rastit. /tvklan.mk/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA