Ali Ahmeti shpallet Qytetar Nderi në Prizren

Autori

Autori

Portali Tetova

April 2, 2024, 10:04

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shpallet sot qytetar nderi i qytetit të Prizrenit nga kryetari i kësaj komune, Shaqir Totaj.

Përmes një fjalimi, përfaqësuesi nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se Ali Ahmeti është njeriu i punëve të mëdha për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, ndaj ky titull i jepet një njeriu meritor dhe një politikani vizionar siç është kryetari i BDI-së.

“I nderuar lider I punëve të mëdha për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, z.Ali Ahmeti. Mire së erdhët ne qytetin e historisë, në Prizren. Të nderuar që të shpallim qytetar nderi, një personazh të rëndësishëm për politikën në Maqedoni dhe rajon. Falë politikës suaj vizonare shqiptarët sot në Maqedoni i kemi faktor, kemi kryeministër shqiptar, kishim kryetar parlamenti shqiptar me dy mandate, kemi ministra e drejtora shqiptarë falë politikës së tij të suksesshme. Sot gjuah shqipe është zyrtare në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët janë dalë zotës dhe kjo e gjitha falë udhëheqjes së z.Ahmeti”, deklaroi përfaqësuese i LDK-së në Prizren”, thanë nga LDK. /indeks.mk

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA