Diaspora

Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!

Autori

Autori

Portali Tetova

June 14, 2024, 08:06

Në botën e futbollit, ku talentet e reja ngrihen dhe bien si yje në qiellin e natës, një emër i ri ka filluar të ndriçojë më fort se të tjerët: Andi Demiri nga Tearca. Ky djalosh i mrekullueshëm ka arritur të bëjë atë që shumë të rinj vetëm e ëndërrojnë – ka nënshkruar një kontratë me klubin prestigjioz francez, LOSC Lille.

Nënshkrimi me LOSC Lille është një hap i madh për Andin, por edhe për futbollin shqiptar në tërësi. Lille, një ekip që ka njohur suksese të mëdha në Ligue 1 dhe në arenën evropiane, ofron një platformë të shkëlqyer për zhvillimin e mëtejshëm të Andit.

Në këtë ambient konkurrues dhe profesionist, ai do të ketë mundësinë të mësojë nga lojtarë të klasit botëror dhe të shkëlqejë nën drejtimin e trajnerëve më të mirë.
Ky moment historik për Andin dhe për komunitetin e tij është një dëshmi e fuqisë së sportit për të bashkuar njerëzit dhe për të ndryshuar jetë. Me këtë nënshkrim, Andi ka treguar se një djalosh nga Tearca mund të arrijë majat e futbollit evropian dhe të frymëzojë një komb të tërë.

Me sytë e të gjithë botës së futbollit të drejtuar nga ai, Andi Demiri është gati të shkëlqejë në LOSC Lille dhe të bëjë histori. Një ëndërr që u bë realitet jo vetëm për të, por për të gjithë ata që besojnë në fuqinë e pasionit dhe përkushtimit. Andi është ylli që po lind, dhe ne mezi presim të shohim sukseset e tij të ardhshme në fushat e futbollit evropian.
Forca Andi, je krenaria e Tearcës dhe Tetovës!

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë
geergerg
Taravari: Ka para, lista pozitive e ilaçeve do të promovohet pasi të zgjidhet Bordi Drejtues i Fondit Shëndetësor

DIASPORA