Angellov: Do të kthehesha në LSDM nëse më japin rrogë 5.000 euro

Autori

Autori

Portali Tetova

March 28, 2024, 08:03

Se a do të largohej nga koalicioni me VMRO-DPMNE-në dhe nëse do të kthehej sërish në koalicionin e vjetër nëse LSDM-ja fitonte zgjedhjet, lideri i partisë politike Dostoinstvo, Stojançe Angelov tha se do ta bënte këtë, por për një pagë prej 5000 euro.

Në emisionin “Klan debat” në TV Klan MAqedoni, Stojanço Angellov ka folur edhe për arsyet pse ka vendosur të largohet nga koalicioni me LSDM-në dhe t’i bashkohet koalicionit të VMRO-DPMNE-së.

“Do të kthehesha në koalicion me LSDM-në, po të më donin si profesionist, por për një pagë prej 5.000 eurove. LSDM tregoi kapacitet të madh demokratik, por nuk arriti të kujdeset për atë që kërkuam: miratimin e ligjit për mbrojtësit. Kjo është një padrejtësi e madhe. Kam kolegë dhe miq të mëdhenj si në LSDM ashtu edhe në BDI. Unë kam qenë kritik edhe kur kam qenë në Qeveri. Unë vij nga blloku i djathtë dhe LSDM-ja i dinte pikëpamjet e mia, por BDI ishte barra, e cila nuk e lejoi LSDM-në të punojë siç duhet. Një moment shumë i rëndësishëm është që Kovaçevski, ministrja Petrovska na dha përkrahje dhe kjo duhet të lavdërohet”, tha Angelov.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA