Arben Llalla: Opozita shqiptare do të fitojë 6-8 deputet kurse BDI 20-24 deputet

Autori

Autori

Portali Tetova

April 2, 2024, 11:04

Analisti politik Arben Llalla duke komentuar zgjedhjet në Maqedoni në një diskutim në kanalin TV Top News të Shqipërisë është shprehur se kjo fushatë është si mjegull , por Ali Ahmeti me partinë e tij BDI ka krijuar një koalicion të gjerë edhe të pakicave tjera kombëtare siç janë pakica rome,boshnjake,turke.

Sipas analistit Llalla Ahmeti ka ndrruar një koncept që pakicat kombëtare , të vogla, që ndjehen të shtypura dhe diskriminuara,, mund ti bashkëngjiten koalicionit të gjerë shqiptarë siç është koalicioni që udhëhiqet nga Ali Ahmeti dhe është një gjë shumë pozitive sepse përsëri tregon që shqiptarët nuk kanë probleme me pakicat përcjellë Tetovasot.
Llalla tha se BDI do ti fitojë bindshëm këto zgjedhje edhe pse koalicioni tjetër që është bllok shqiptarë që vijnë nga kategoria e tretë dhe këtu i thonë derivatet e BDI-së së dikurshme.

Unë parashikoj që 6-8 deputetë i merr opozita shqiptare që janë pesë parti që më shumë janë individë, një parti,një deputet, ndërsa për BDI e parashikojë 20 deri 24 deputetë jo mbas sondazheve por sipas asaj që i njoh njerëzit në terren.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA