728 x 94

Arjanit Hoxha pozitë jofituese në Z6, por i premtohen poste për pas zgjedhjeve

Autori

Autori

Portali Tetova

March 23, 2024, 06:03

Siç njoftoi ekskluzivisht TV21 para disa ditëve se është arritur marrëveshja në mes PDE-së dhe BDI-së për Frontin Evropian, burime të njëjta për TV21 thonë se, Arjanit Hoxha ka pasur vështirësi gjatë negociatave me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

Negociatat Hoxha me Ahmetin i filloi për pozitën 5 në zonën zgjedhore 6, por për hir të konstruktivitetit vendosi ta pranojë pozitën 7-të. Ndërkaq në fund i ka ardhur propozimi se duhet të bartë pozitën 11, që sipas sondazheve, vështirë është të fitohet.

Kjo e ka detyruar Hoxhën që të kthejë në parti propozimin për koalicion me BDI-në, që nga fillimi. Në organet e partisë ka shqyrtuar seriozisht çështjen se a duhet të jetë pjesë e Frontit Europian, marrë parasysh se PDE në gjashtë muajt e fundit është treguar konstruktive me BDI-në.

Sipas burimeve të TV21, BDI-ja insiston që Hoxha dhe deputeti i PDE-së, Bastri Bajrami të jenë pjesë e Frontit Europian dhe ka përmirësuar ofertën ndaj të njëjtës. Hoxhës ia ka ofruar pozitën 11 në zonën 6, ndërsa pas zgjedhjeve, nëse Fronti Europian bëhet pjesë e Qeverisë, PDE-së t’i takojnë poste në nivel drejtorësh.

Edhe për Bastri Bajramin ka pasur ofertë. Pavarësisht se a fiton ose jo si deputet në pozitën 5 në Zonën 2, ai do të bëhet deputet. Kjo do të mundësohet, që edhe nëse ai nuk zgjidhet me vota, njëri deputet në pozitat më lartë do të tërhiqet dhe do t’ia lëshojë vendin Bajramit.

Përndryshe të hënën në Pallatin e Kulturës në Tetovë pritet të nënshkruhet marrëveshja për koalicion në mes PDE-së, BDI-së dhe PDSH-së, si pjesë të Frontit Europian.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA