Arrihet marrëveshja Ahmeti-Sela?! ASH-së i ofrohen 5 mandate të sigurta

Autori

Autori

Portali Tetova

March 27, 2024, 05:03

Burime të TV21 tregojnë se tashmë ka një marrëveshje mes kreut të BDI-së Ali Ahmeti dhe atij të ASh-së Ziadin Sela për mandatet që do t’i merr ASh duke hyrë në listat zgjedhore të Frontit Europian. Siç mësohet, ASh-së i janë siguruar 5 mandate deputetësh në 4 njësi zgjedhore. Marrëveshja pritet të firmoset të shtunën.

Burimet i thanë TV21 se në njësinë zgjedhore 1, ASh-së i është siguruar vendi i katërt në listë, ku pritet të jetë Naim Bajrami. Bartës i kësaj liste pritet të jetë Blerim Bexheti i BDI-së, i cili pas zgjedhjeve mund të mos shkojë deputet, por të mbetet kryetar i Sarajit, duke liruar një vend deputeti.

Në njësinë 2, post i sigurt është lënë për Elmi Azirin, i cili do të jetë i katërti në listën zgjedhore të kësaj zone. Në njësinë zgjedhore 5, pritet që bartës të jetë kreu i ASh-së, Ziadin Sela, që llogaritet si mandat i sigurt për ASh-në. Sa i përket njësisë zgjedhore 6, mësohet se ASh-së i janë dhënë 2 pozicione të sigurta për deputetë, i treti dhe i shtati në listë, që me shumë gjasa do të jetë Ilire Dauti dhe Ilir Demiri, dhe një vend në pozitën e 10-të ose 11-të.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero

DIASPORA