Uncategorized

Azizi: BDI përmes policisë kërcënon qytetarët

April 30, 2024, 02:04

Kandidati për deputet nga Koalicionin VLEN në njësinë zgjedhore nr.6, Adnan Azizi deklaron se nuk ka gjë më të ulët se sa një person i cili shitet si komandanti i luftës , tja puthë dorën VMRO-DPMNE që të futet pa asnjë kusht në Qeveri.

“Më nënçmuesja dhe denigruesja nga njeriu i luftës të shkojë të kërkojë te VMRO të jetë pjesë e qeverisë pa asnjë kusht. Mickoski vet e deklaroi se jo vetëm atë por edhe babain e tij e lusin që të intervenojnë dhe të hyjnë në Qeveri. Kalojmë në një fushatë intezive. Ju shmangemi tubimeve të mëdha. Takojmë çdo qytetar. Nga gjithë marim përgjigje se me punën e Bilall Kasamit që ka realizuar në Tetovë është turp mos përkrahet. Jemi para Qendrës për kultur. 4 milion euro kanë përfundu në xhepin e hajdutëve të BDI. Dua edhe një gjë t’ua sqaroj tetovarëve. Gjithë këto vjedhje drejtpërdrejtë prekin në buxhetin tuaj familjar. Janë para të vjedhura të punëtorëve të NPK-së, të Ujësjellësit dhe ndërmarrjeve publike”, ka thënë Azizi.

Ai ka bërë thirrje për mbështetje masive për të kundërshtuar dhe ndaluar këto, siç tha, vjedhje dhe këtë sjellje të pushtetarëve, duke ftuar qytetarët të dalin në votim më 8 maj për të shprehur qartë kundërshtimin e tyre.

“Ftoj gjithë qytetarët në menyrë masovike të dalin më 8 maj ta dënojnë zullumin dhe të na japin mbështetje për të bërë projekte, kemi projekte milionëshe për ta bë qendër atraktive Kodrën e Diellit”, ka thënë Azizi.

Azizi ka dalë hapur kundër presionit të institucioneve të cilat, sipas tij, po ushtrojnë presion dhe trysni ndaj qytetarëve, sidomos në njesinë e 6 zgjedhore.

“Presioni i policisë, gjithë votat që i ka marrë BDI në zonën 6 janë nga presioni duke dhunu, shantazhu çdo qytetar në mënyra më perverse që as në kohën e Titos dhe xhaxhit Enver nuk i kemi has. Nga momenti që morën përgjigje se s’do të jenë në qeveri kanë filluar të dërgojnë mesazhe. Unë s’kam kërcnuar, unë s’kam shantazhuar, qytetarët fatmirësisht i kanë denoncuar të gjitha shantazhet dhe më 8 maj do ta marrin përgjigjen”, ka përfunduar Azizi.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin

DIASPORA