Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 27, 2024, 09:02

Rreth 150 nxënës shqiptarë të shkollës fillore në Nerovë të Krushevës kanë marrë një lajm të gëzueshëm.

Sepse nesër fillojnë punimet për objektin e ri shkollor, njofton agjencia e lajmeve INA.

Investimi bëhet nga vetë fshatarët dhe askush tjetër.

Arsimtari Afrim Jusufi përmes një thirrje në INA fton të gjithë dashamirët që të ndihmojnë në ndërtimin e objektit për fëmijët që për vite me radhë kanë mësuar në kushte tepër të rënda.

“Nesër, fillojnë punimet për ndërtimin e shkollës në fshatin. Kjo është një hap i rëndësishëm drejt përmirësimit të infrastrukturës arsimore në fshatin tonë për të gjitha banorët dhe ky hap është hap i rëndësishëm për të gjithë ne për ardhmërinë e fëmijëve dhe të gjithë bashkëfshatarëve në përmirsimin e kushteve për të krijuar kushte sa më të mira. Ju bëjmë thirrje të gjithë që jeni të lirë të bashkoheni në fillimin e punimeve ditën e nesërme”, thuhet në njoftim.

Në shkollën “Nikolla Karev” të Nerovës dhe fshatrave përreth nga viti 2004 nuk ka pasur asnjë investim.(INA)

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA