Sport

Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Autori

Autori

Portali Tetova

April 9, 2024, 09:04

Është mbyllur me rezultat të barabartë, 3-3, ndeshja e parë çerekfinale mes Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Seria e golave nisi qysh në minutën e 2-të, ku Silva shënoi nga gjuajtja e lirë, për të barazuar Reali pas 10 minutash me një goditje të Camavingas që u devijua nga mbrojtësit e Cityt.

Dy minuta më vonë, ishte Rodrygo ai i cili ia dha epërsinë e parë në ndeshje Realit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së parë, njofton Klankosova.tv.

Megjithatë, City u kthye në lojë me supergolin e Phil Phoden, i cili me një gjuajte të fort jashtë zonës barazoi gjithçka.

Vetëm pesë minuta më vonë, Gvardiol shënoi një tjetër supergol në ndeshjen e sotme, për t’ia dhënë Cityt epërsinë për herë të dytë në këtë takim.

Ndërsa, Reali s’u dorëzua deri në fund, ku Valverde me një volle barazoi shifrat në 3-3, e që ishte edhe rezultati final i takimit.

Ndeshja e kthimit mes të dyja ekipeve zhvillohet në “Etihad” më 17 prill.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA