Maqedoni

Bekim Fazliu: Puna e parë e qeverisë duhet të jetë zbardhja e rasteve të “montuara”

Autori

Autori

Portali Tetova

June 11, 2024, 07:06

Ish deputeti Bekim Fazliu vlerëson se detyra e parë e qeverisë së re duhet të jetë zbardhja e rasteve që në opinion njihen si të “montuara”.

Fazliu në një intervistë në Alsat theksoi se partneri shqiptar në qeveri duhet të gjejë zgjidhje për lirimin e Agim Islamit të rastit “Alfa” dhe siç tha shqiptarëve të tjerë pafajshëm që dergjen në burgje.

“Detyra e parë që duhet të jetë nga kjo qeveri sidomos nga pjesa shqiptare e qeverisë është që sa më parë këto rastet e montuara t’i zgjidh. Të gjejë një formë, cilado le të jetë ajo këto raste që përmendëm të lirohen dhe të shkojnë pranë familjeve të tyre, këta që vuajnë burgje”, theksoi Bekim Fazliu, në intervistë për Alsat.

Fazliu gjithashtu tha se qeveria e re duhet të punojë në mënyrë të ndershme dhe institucionet të vihen në shërbim të qytetarëve.

“Sigurisht është shumë kollaj për të bërë punë, mjafton të jenë të ndershëm në punë dhe t’i bëjnë funksionalë institucionet, t’u shërbejnë qytetarëve pa marrë parasysh çfarë provenience politike, shërbimet publike, shërbimet ndaj qytetarëve duhet të jenë korrekte jo siç kemi deri tani asnjë institucion nuk funksionon si duhet. Shëndetësia është në gjendje skandaloze…”, theksoi Bekim Fazliu, në intervistë për Alsat.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Më shumë nga kategoria

kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
Screenshot 2024-06-23 132935
Votohet qeveria e Maqedonisë së Veriut
IMG_0889
Përmbytet Spitali i Tetovës
FB8A93BE-69E3-4D97-914E-FC60DBE46085-1024x617
EVN do të ndërpret energjinë elektrike në Tetovë për shkak të rrezikut nga goditjet elektrike pas motit të keq
DE433DFE-8C6D-4421-9991-BB9A5E35D676-1024x593
Ndërroi jetë Isuf Kadriu, zëvendëskryeredaktori i TV ALSAT
IMG_0871
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
IMG_0851
Taravari: Prej sot s’ka votues dhe jovotues, por ka nënshtetas për të cilët do të punojmë maksimalisht dhe njësoj

DIASPORA