Bekim Fazliu: Sa është kujdesur BDI për UÇK-në?!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 1, 2024, 06:05

Shkruan: Bekim Fazliu

🔲️Për 2001-in, Gogës i djeg hala, si “zaebana strana” që është! Ndjesë për fjalorin, po këta me fjalor fëmijësh prej keksash e tamlash, s’marrin vesh, sidomos kur i thotë dikush që kanë “luajtur teze” 10 vjet bashkë në qeveri, e edhe sot shkojnë natën t’i lusin t’i marrin në qeveri pa kushte!

🔘Është fatkeqësi që edhe pas 23 vitesh nga konflikti i vitit 2001, ende për efekte elektorale hapen tema të ndjeshme që provokojnë, e veçanërisht që i provokojnë rëndë shqiptarët. Goga e mjerë duhet ta dijë që propozimi i saj është thjesht një ëndër që nuk realizohet kurrë (në gjuhën e saj, Samo Pusta Zhellba). Edhe vetë ajo e di se një propozim i tillë, nuk mund të vijë kurrë në rend dite. Edhe vetë ajo e di se e para, roli i presidentit (nëse zgjidhesh‼️) është njësoj si roli i Dhëndrit apo Nuses së re, që vetëm rrijnë të paluar në ditën e dasmës dhe e dyta, ky propozim kërkon ndryshime kushtetuese, 80 deputet, Badenter dhe miratim ndërkombëtar, që do të thotë ASNJËHERË, NEVER, NIKOGASH❗️

🔘Për ne, edhe më fatkeq është fakti që dikush edhe njëherë na e rikujton paaftësinë e BDI-së, që 22 vitet e saj në pushtet , i kishte të pamjaftueshme për të zgjidhur me ligj statusin e ushtarëve, invalidëve, të dëshmorëve dhe të vetë UÇK-së, që edhe pse vazhdimisht premtojnë dhe kërkojnë votat e shqiptarëve në çdo cikël zgjedhor që kjo çështje të zgjidhet një herë e mirë dhe kështu njëherë e mirë të mbyllen gojët e liga si puna e Gogave që trazojnë plagë, kurrë nuk e realizojnë !

🔘Fatkeqësi tjetër është se edhe përskaj dështimit absolut të BDI-së në këtë çështje, ata vazhdojnë paturpësisht të keqpërdorin UÇK-në për efekte elektorale dhe për ndonjë votë plus!

➡️ Se sa është kujdesur BDI për UÇK-në, flasin faktet që i njohim të gjithë NE.

🔸️Unë dhe JU njohim plot ushtarë e komandantë që kanë vuajtur dhe vuajnë burgjeve, vetëm pse nuk janë pajtuar me padrejtësitë dhe me pushtetin.

🔸️ Unë dhe Ju njohim edhe plot ushtarë e komandantë që janë të papunë e me gjendje të rënduar sociale.

🔸️ Unë dhe Ju njohim shumë ish ushtarë , të cilët nga mosdurimi i padrejtësive e mospasja e perspektivës, kanë marrë rrugën e mërgimit. 🔸️Dhe për fund dhe më e keqja për ta, NE dimë dhe mbajmë mend shumë ish-ushtarë që janë vrarë nga policia pas vitit 2001.
🔸️Njohim edhe plot ish-ushtarë të vrarë në rrethana “misterioze”, të cilat edhe sot e kësaj ditë ende nuk janë zbardhur!

‼️Turp për NE e mbi të gjithë, TURP për pushtetin e mjerë 22 vjeçar të BDI-së” – ka shkruar ish deputeti Fazliu.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA