728 x 94

Bela: Artan Grubi ia liroi vendin Talat Xhaferit për arsye të UÇK-së

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 08:04

I ftuar në emisionin Klan Debat, politikologu Valon Bela, tha që minimizimi i kryeministrit shqiptar vjen si ndikim i politikave të VMRO-së. Sipas Belës barabrizmat që përdor VMRO-ja dhe qëllimet e saj janë që ta largojë nënshkrimin e mArrëveshjes së Ohrit. 

“Minimizimi i kryeministrit shqiptar se nuk është zgjedhur shkak i pjesmarrjes së UÇK-së është ndikimi i VMRO-së me koalicionin VLEN. Në bazë të protokollit është dashur të bëhet kryeministër Artan Grubi. Zinxhiri i administartës kërkon që çdo i punësuar përmes përvojës të avancohet dhe ai i plotësonte kushtet meqë pati dhe postin e zëvendëskryeministrit për 4 vite.
Spostimi i Artan Grubit për ta lëshuar në rend zotin Xhaferi, i ka hapur rrugën shkak i uniformës së UÇK-së, dhe jo sepse Xhaferi ishte më i miri së Grubi. Ajo që tha Hoda se BDI-ja duhet që t’i largojë pakicat është skandal. A duhet që ne t’i lëmë pakicat në dorën e VMRO-së.
Nëse LSDM humb vota shkaku i votimit të Talatit për kryemnisitër, ju nuk po e kuptoni realitetit, a i keni harruar barabarizmat maqedonase, vkabularin e VMRO-së. VMRO-ja do që të kthet përmes këtyre që i ka futur në luftë ta largojë edhe nënshkrimin e Marrëveshjes së Ohrit.
T’i po i mohon të gjitha pasojat që kanë arrdhur nga bllokimi i ndryshimeve kushtetuese nga ana e VMRO-së./tvklan.mk/

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA