Maqedoni

Bojmacaliev: Punonjësit e MPB-së do të marrin bonus paga prej 36 mijë denarë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 17, 2024, 01:04

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev, ka njoftuar se punonjësit e Ministrisë së Brendshme dhe Policisë së Maqedonisë do të përfitojnë nga një bonus pagë prej 36 mijë denarë për vitin 2023. Kjo njoftim u bë gjatë vizitës së tij në Repartin e Policisë së Nagoriçanit dhe në Drejtorinë e Punëve të Brendshme në Kratovë dhe Probishtip.

Bojmacaliev gjithashtu bëri të ditur se ky bonus pagë nuk është paguar që nga viti 2017, por që nga ky vit dhe deri më tani, është paguar rregullisht. Ai gjithashtu vuri në dukje se disa objekte policore në territorin e SPB-së Kumanovë janë rikonstruktuar me mjete nga buxheti i MPB-së, duke përfshirë stacionin policor të Kratovës dhe repartin policor të Staro Nagoriçanit.

“Në seksionin e objekteve të rindërtuara në territorin e SPB Shtip, gjatë gjashtë viteve të fundit janë rikonstruktuar tetë objekte, duke përfshirë objektin ku kemi vizituar sot: DPB Probishtip (katër milionë denarë), DPB Sveti Nikole, SP për SPB Shtip, DPB Koçani, DPB Vinica, DPB Berovë dhe DPB Dellçevë, për të cilat nga buxheti i MPB-së janë ndarë gjithsej mbi 90 milionë denarë. Nuk është rikonstruktuar vetëm një objekt në zonën e SPB Shtip, për të cilin jemi të përkushtuar që në periudhën e ardhshme ta rindërtojmë, që edhe këtu të arrijmë mbulimin 100% të përmirësimit të kushteve të punës”, tha Bojmacaliev.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin

DIASPORA